Warta Poznań podjęła decyzję o obniżkach wynagrodzeń

Wiele klubów zarówno w Polsce i na świecie decyduje się na obniżki pensji piłkarzy w związku z zawieszeniem rozgrywek. Taką decyzję podjęto również w Warcie Poznań.

Kluby piłkarskie mogą ponieść duże straty w związku z zawieszeniem rozgrywek. To był jednak konieczny krok z powodu wszechobecnej epidemii koronawirusa. W związku z tym władze klubów i lig szukają rozwiązań, aby uniknąć finansowego kryzysu.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

W poniedziałek decyzję w tej sprawie ogłosiła Warta Poznań. Została ona podjęta wspólnie przez zarząd, sztab szkoleniowy oraz piłkarzy.

Swojska banda, jak mówi się na nasz zespół, znów stanęła na wysokości zadania. Tym razem nie na boisku, ale poza nim, w obliczu kryzysu wywołanego pandemią. Zawodnicy, trenerzy, a także pracownicy klubu pokazali, że Warta Poznań jest dla nich czymś więcej niż tylko miejscem pracy.  – stwierdził prezes Warty, Bartłomiej Farjaszewski w komunikacie biura prasowego.

Według ustaleń, piłkarze i trenerzy na czas zawieszenia rozgrywek otrzymają połowę pensji. Ponadto, zarobki szkoleniowców w klubowej akademii oraz pracowników klubu zostaną obniżone o 1/4.

Zrezygnowaliśmy z połowy naszych wynagrodzeń. Jako zespół znów pokazaliśmy, że jesteśmy jedną ekipą, potrafimy zjednoczyć się w ciężkich chwilach i iść w jedną stronę, mając w sercu dobro Warty Poznań. – wyznał kapitan Warty, Bartosz Kieliba.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO