Wisła Płock jako pierwsza wprowadziła prawo obniżki pensji

W związku z zawieszeniem rozgrywek spółka Ekstraklasa SA wprowadziła prawo dla klubów do obniżek pensji piłkarzy o 50%. Jako pierwsza wykorzystała je Wisła Płock.

W ubiegłym tygodniu Ekstraklasa SA oraz Piłkarska Pierwsza Liga wdrożyła prawo, na mocy którego kluby mogły obniżyć pensje zawodnikom o połowę. Na razie jednak ligowcy nie wprowadzały go w życie. W wielu klubach trwają dyskusje, a część podejmuje inne decyzje.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Pierwszym klubem, który postanowił wprowadzić obniżkę płac jest Wisła Płock. Decyzja została omówiona przez zarząd, piłkarzy oraz pierwszego trenera. Oprócz piłkarzy, połowę wynagrodzenia otrzyma również główny szkoleniowiec, Radosław Sobolewski.

W tej kryzysowej sytuacji zagrażającej funkcjonowaniu klubów piłkarskich nasz zespół wykazał się zrozumieniem. Szybko też doszliśmy do porozumienia. Aktualnie wprowadzamy plan oszczędnościowy, który ma na celu przetrwanie tego bardzo ciężkiego okresu. – powiedział prezes Jacek Kruszewski w oficjalnym komunikacie klubu.

Decyzja będzie obowiązywać do wznowienia rozgrywek bądź 30 czerwca 2020 roku, jeśli sezon zostanie odwołany.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO