Bayern zadecydował. Hansi Flick podpisał nowy kontrakt z klubem!
03.04.2020

Tuż po zmianie na ławce trenerskiej, wydawało się, że Hansi Flick jest tylko rozwiązanie tymczasowym. 55-letni Niemiec miał prowadzić drużynę do momentu, aż zarząd “Bawarczyków” nie znajdzie odpowiedniego kandydata. Dobra postawa i wyniki drużyny spowodowały, iż Flick zagwarantował sobie pobyt w Bayernie przynajmniej do końca sezonu. Ostatecznie, Hansi zostanie na ławce jeszcze dłużej. Klub podpisał bowiem ze szkoleniowcem trzyletni kontrakt.

Od momentu zmiany trenera, mistrz Niemiec prezentował się na murawie znacznie lepiej. Do końca roku, zespół zanotował tylko dwie wpadki. Drużyna Roberta Lewandowskiego przegrała starcia z Bayerem i Borussią Moenchengladbach. Zawodnicy Flicka zaimponowali natomiast m.in. w potyczce z BVB (wygrany mecz 4-0) oraz rywalizacjach z Tottenhamem czy Crveną w Lidze Mistrzów.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Z tygodnia na tydzień coraz częściej kibice podejmowali dyskusje w kontekście pracy szkoleniowca również w kolejnym sezonie. Bayern w pierwszym meczu 1/8 finału LM wygrał na wyjeździe z Chelsea 3-0, wykonując tym samym poważny krok w kierunku gry w ćwierćfinale. Dodatkowo, zespół bardzo dobrze radził sobie w Bundeslidze, co potwierdza pozycja lidera w momencie zawieszenia rozgrywek.

Wszystkie te składowe spowodowały, iż zarząd Bayernu doszedł do wniosku, że Hansi Flick powinien otrzymać swoją szansę. “Bawarczycy” poinformowali w piątek o nowym kontrakcie trenera, który będzie obowiązywać do 2023 roku. Tym samym, zamyka się kwestia ławki trenerskiej Bayernu po zakończonym sezonie.