Goetze odejdzie z BVB. Kilka klubów chętnych na Niemca
05.04.2020

To najprawdopodobniej ostatni sezon Mario Goetze w Borussii Dortmund. Niemiec tego lata po raz drugi opuści Signal Iduna Park, aby po raz kolejny spróbować swoich sił w innym klubie. Czy kolejnym kierunkiem w jego karierze będą Włochy?

Doniesienia w Niemczech sugerują, że pomocnik chciałby spędzić kolejne lata swojej kariery w Serie A. 27-latek będzie wolnym agentem w czerwcu, kiedy wygaśnie jego umowa z BVB i otrzyma wówczas pełną dowolność w decydowaniu o swojej przyszłości. Podczas obecnego sezonu Mario strzelił 3 gole w 13 ligowych występach, ale nowa umowa nie wydaje się realna.

Media informują, że już odbyły się nawet wstępne rozmowy między Romą i agentem Goetze. Niemiecki dziennik Bild twierdzi, że gracz Borussii nie jest przygotowany do przejścia do MLS lub Kataru na tym etapie swojej kariery.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

W kręgu zainteresowań znajdują się także takie zespoły jak West Ham, Everton czy Milan. Jednak biorąc pod uwagę podatność na kontuzję, Premier League to nie będzie odpowiedni kierunek dla Niemca. Wygląda więc na to, że zwyczajnie jest pisana mu dalsza kariera w Serie A.