Cristiano Ronaldo: Nie jestem smutny, że odszedłem z Realu
17.07.2018

Ponad 500 dziennikarzy uczestniczyło w oficjalnej prezentacji Cristiano Ronaldo jako nowego piłkarza Juventusu. Przed rozpoczęciem konferencji reprezentant Portugalii przeszedł badania medyczne. CR7 w klubie z Turynu ma grać przez cztery lata, za każdy sezon zarobi 30 milionów euro.

Wybrałem tę drużynę, bo to jeden z najlepszych klubów na świecie. Przyjaciele i znajomi mówili, że to dobry zespół. Dzięki temu to była łatwa decyzja, przejść do najlepszej drużyny we Włoszech – stwierdził Ronaldo.

Pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki pytany był przez dziennikarzy, dlaczego wybrał akurat ten kierunek. – Wciąż czuje się młodo i nadal szukam wyzwań w swoim życiu zawodowym. Teraz chce kontynuować osiąganie sukcesów tutaj w Turynie. Wielu graczy w moim wieku wybiera inny kierunek, z całym szacunkiem dla nich, mnie uszczęśliwia gra dla dużego klubu – tłumaczył decyzję.


Dodał, że nie jest smutny z powodu odejścia z Realu. – Nadszedł czas na postawienie nowego kroku w mojej karierze. Dziękuje wszystkim kibicom w Madrycie z całego serca, ale teraz muszę skupić się na jak najlepszej grze w nowym klubie. Chcę odcisnąć swoje piętno na historii Juventusu. Wiem, że to nie będzie łatwe, gra tutaj będzie dużo bardziej taktyczna inna niż ta, w której do tej pory brałem udział, ale lubię tego typu wyzwania – zapewnił Ronaldo.


Hiszpańska prasa sugerowała, że miejsce portugalskiego piłkarza w Realu zajmie Kylian Mbappe. Francuz zapewnił jednak, że nie zamierza ruszać się z Paris Saint-Germain. Bardziej prawdopodobny wydaje się transfer Edena Hazarda. Belg ponoć już wyjawił znajomym, że zostanie piłkarzem “Królewskich”.

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO