Reprezentacja Irlandii zmieniła selekcjonera!
05.04.2020

Dość ciekawą decyzję podjął Irlandzki Związek Piłki Nożnej. Mick McCarthy nie jest już bowiem selekcjonerem dorosłej reprezentacji. Tę rolę przejął Stephen Kenny, któremu pomagać będzie m.in. były piłkarz Chelsea, Damien Duff. Irlandia walczy cały czas o udział na mistrzostwach europy. 

Irlandczycy w ramach kwalifikacji do Euro rywalizowali w grupie D z Gruzją, Gibraltarem, Danią oraz Szwajcarią. Kadra prowadzona przez McCarthy’ego z dorobkiem trzynastu oczek zajęła trzecie miejsce, gwarantując sobie walkę w barażach.

Los chciał, że reprezentację Irlandii przypisano do Ścieżki B. Tym samym w walce o udział na Euro kadra będzie walczyć najpierw ze Słowacją, a w przypadku wygranej, ze zwycięzcą pary Bośnia i Hercegowina – Irlandia Północna.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

W tych meczach drużyny nie poprowadzi już Mick McCarthy, który pożegnał się z kadrą. Funkcję pierwszego selekcjonera przejął Stephen Kenny. Do tej pory szkoleniowiec prowadził kadrę U-21.

W realizacji głównego celu, czyli awansu do mistrzostw świata, pomagać Kenny’emu będą Keith Andrews, Alan Kelly czy Damien Duff, były gracz m.in. Chelsea. Cała ta trójka została włączona do sztabu szkoleniowego kadry.

Fot. YouTube/FAI TV