Ekstraklasa: Zagłębie Sosnowiec pewniakiem do spadku…
17.07.2018

…tak przynajmniej twierdzą bukmacherzy. Zdaniem ekspertów z firmy Etoto, podopieczni trenera Dariusza Dudka nie mają większych większych szans w rywalizacji z pozostałymi piętnastoma klubami Ekstraklasy.

W zakładach specjalnych na nowy sezon ligi można już typować między innymi drużyny, które po zakończeniu rozgrywek pożegnają się z Ekstraklasą. Bukmacherzy nie wierzą w beniaminków z I ligi, mimo że w poprzednim sezonie jeden z nich (Górnik Zabrze), nie tylko bez problemów utrzymał się w krajowej elicie, ale jeszcze wywalczył awans do europejskich pucharów. Drugi z nowicjuszy – Sandecja Nowy Sącz – wprawdzie spadł z Ekstraklasy, ale czy mogło być inaczej, skoro drużyna cały sezon grała mecze u siebie… na obcych stadionach.

Teraz prognozy bukmacherów będą starały się zepsuć ekipy Zagłębia Sosnowiec i Miedzi Legnica. W typach na spadek z Ekstraklasy notowania tego pierwszego klubu wynoszą 1.74, a legniczan niewiele wyżej, bo 2.00. Tuż przed startem nowego sezonu bukmacherzy nie dają im większych nadziei na utrzymanie, bo prawdopodobieństwo degradacji kolejnej drużyny w ich rankingu – Korony Kielce – wycenili na 5.50.

Zdaniem ekspertów z firmy Etoto, bardziej o utrzymanie w lidze niż o czołowe lokaty, w sezonie 2018/2019 rywalizować będą też Piast Gliwice, Arka Gdynia i… Górnik Zabrze (kursy po 7.50). Jak widać, bukmacherzy nie wierzą w kolejny udany sezon w wykonaniu podopiecznych trenera Marcina Brosza.

O dziwo, w nowym sezonie kłopotów z utrzymaniem nie powinna mieć Lechia. Notowania na to, że gdańszczanie mogą pożegnać się z Ekstraklasą, wynoszą aż 40.00. To zdaniem bukmacherów bardziej faworyt do czołowej ósemki ligi niż do spadku. Mimo że poprzedni sezon Lechia zakończyła na 13. miejsce z przewagą raptem trzech punktów nad zdegradowaną Bruk-Bet Termaliką Nieciecza.

Gdyby doszło do sensacji, i z Ekstraklasy spadły Lech Poznań lub Legia Warszawa, to za takie typy bukmacherzy zapłacą po kursach 500.00 (Lech) i 1000.00 (Legia).

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO