Zbigniew Boniek pozostanie prezesem PZPN-u do 2021 roku?

Zbigniew Boniek będzie prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej do przyszłego roku? Wpływ na to może mieć ustawa rządowa o Tarczy Antykryzysowej 2.0.

Minęło już prawie osiem lat od czasu, gdy Zbigniew Boniek został prezesem PZPN-u. Były piłkarz m.in. Juventusu i Widzewa objął stanowisko 26 października 2012 roku, zdobywając większość głosów delegatów. Również cztery lata później został wybrany na prezesa związku.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

W 2020 roku Zbigniew Boniek miał się pożegnać ze stanowiskiem. Głównymi kandydatami na prezesa PZPN-u są obecnie Marek Koźmiński i Cezary Kulesza. Wiele wskazuje jednak na to, że do zmiany dojdzie dopiero w przyszłym roku.

Rząd przedstawił założenia Tarczy Antykryzysowej 2.0. “W przypadku upływu kadencji organów polskiego związku sportowego do 31 grudnia 2020 kadencja tych organów ulega przedłużeniu do 30 września 2021 roku” – można przeczytać w projekcie ustawy. Punkt został zaproponowany przez Polski Komitet Olimpijski.

To założenie oczywiście nie wyklucza przeprowadzenia w tym czasie wyborów na prezesa związku. Obecna sytuacja jednak wyklucza zgromadzenie wszystkich delegatów.

Fot. YouTube