Christian Gytkjaer odejdzie latem z Lecha? To bardzo możliwe

10.04.2020

Przygoda Christiana Gytkjaera z Lechem Poznań dobiega końca? Wiele wskazuje na to, że duński napastnik nie przedłuży kontraktu z “Kolejorzem”.

W tym sezonie Christian Gytkjaer jest kluczową postacią Lecha. W 24 ligowych starciach zdobył 15 goli, dzięki czemu jest najlepszym strzelcem ekstraklasy. Owszem, miał trudniejsze momenty, jak choćby pod koniec ubiegłego roku. Jego strzelecka dyspozycja ma jednak spory wpływ na zespół Dariusza Żurawia.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Czas na nowe wyzwania?

Kontrakt duńskiego napastnika wygasa z końcem czerwca. Choć Gytkjaer nie wyklucza, że zostanie w Poznaniu, wiele na to wskazuje na to, że odejdzie. W ubiegłym tygodniu piłkarz Lecha zdradził w duńskich mediach, że jest spragniony nowych wyzwań.

Przez ostatni rok byłem w najlepszej formie w moim życiu. Mógłbym już teraz bez problemu podpisać kontrakt z jakimś klubem, ale zdecydowałem, że wolę jeszcze poczekać i zobaczyć, jak się sprawy rozwiną – powiedział w rozmowie z “Viaplay Sport Live” (via “Przegląd Sportowy”).

Udany rok w reprezentacji

Zainteresowanie 29-latkiem może być duże, szczególnie że gra z powodzeniem w duńskiej reprezentacji. W ubiegłym roku wystąpił w sześciu meczach w kadrze, zdobywając pięć goli. To niemal pewne, że piłkarz Lecha znalazłby się wśród powołanych na Euro 2020.

Gdzie mógłby trafić piłkarz Lecha po zakończeniu kontraktu? Jeszcze zimą mówiło się o tym, że interesuje się nim szwedzkie Malmö. Może to właśnie ten klub będzie kolejnym miejscem pracy duńskiego napastnika?

Fot. YouTube