Nenad Bjelica pożegnał się z Dinamo Zagrzeb!
16.04.2020

Klub dopiął swego. Nenad Bjelica nie będzie już pełnić funkcji pierwszego szkoleniowca Dinama Zagrzeb. Od dłuższego czasu, zarząd starał się naciskać na byłego szkoleniowca Lecha. W czwartek obie strony doszły do porozumienia w kwestii rozstania.

Bjelica swoją przygodę z Dinamo rozpoczął 15 maja 2018 roku. Kilka dni wcześniej, 48-latek został zwolniony z Lecha Poznań. Powodem takiej decyzji była seria niezadowalających wyników “Kolejorza”. Praca Nenada w Dinamo przebiegała po myśli szkoleniowca. Zespół wygrał ligę w trakcie kampanii 2018/2019, tym samym wywalczając sobie prawo do kwalifikacji w Lidze Mistrzów.

Drużynie z Zagrzebia udało się dostać do fazy grupowej LM. Zespół zajął finalnie ostatnią lokatę, tracąc jednak tylko dwa punkty do miejsca premiowanego grą w fazie pucharowej. Cały czas, drużyna bardzo dobrze spisywała się w lidze, zajmując pierwsze miejsce z ogromną przewagą nad Rijeką.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Pod koniec marca tego roku, zarząd Dinamo postanowił zwolnić członków sztabu szkoleniowego. Klub tłumaczył swoją decyzję problemami finansowymi. Spory kłopot mistrzowi Chorwacji sprawiała także pensja Nenada, dlatego Bjelica miał opuścić ekipę.

W czwartek klub uzgodnił ze szkoleniowcem warunki rozstania. Tym samym, trener opuścił Dinamo za porozumieniem stron.