PKO Ekstraklasa: Treningi zostaną wznowione w kwietniu?

Zespoły ekstraklasy wrócą do treningów już w kwietniu? Wiele wskazuje na to, że sezon zostanie wznowiony na przełomie maja i czerwca. Piłkarze będą jednak potrzebować czasu na przygotowania przed powrotem rozgrywek.

W połowie marca ligowe rozgrywki zawieszono z powodu pandemii koronawirusa. Przez ten czas piłkarze większości zespołów (nie tylko ekstraklasy) otrzymali specjalne rozpiski treningów, aby nie stracili formy w czasie kwarantanny. Nikt bowiem nie wiedział, kiedy wrócą oficjalne mecze i jak będzie wyglądać dokończenie sezonu.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Według informacji “Sport.pl”, ekstraklasa wróci 29 maja bądź 6 czerwca. Zanim jednak liga wznowi rozgrywki, zespoły potrzebują czasu na przygotowania. Jak podaje Paweł Wilkowicz, boiska zostaną otwarte na treningi jeszcze 27 kwietnia. Wówczas piłkarze mieliby trenować w mniejszych grupach. Z kolei 10 maja rozpoczną się pełne przygotowania zespołowe.

Przed powrotem drużynowych zajęć oraz powrotem meczów ligowych, piłkarze oraz inne osoby związane z klubami przejdą dwa testy na obecność Covid-19. Będą polegać na pobieraniu wymazu.

Oczywiście, plan jest na razie wstępny. Wszystko zależy bowiem od tego, jak będzie się rozwijać w Polsce sytuacja związana z koronawirusem.