Bukmacherzy typują, że Lech znowu będzie oglądał plecy Legii

18.07.2018

Jeszcze nie wystartował nowy sezon piłkarskiej Ekstraklasy, a już poza Legią Warszawa nie widać żadnego poważnego kandydata do zdobycia tytułu mistrza Polski. Przynajmniej w notowaniach bukmacherów.

Szanse Legii na obronę tytułu i czwarte z rzędu mistrzostwo kraju zostało wycenione przez ekspertów z firmy LVBet po kursie 1.85. Czyli na mistrzostwie warszawskiej drużyny za dużo się nie zarobi. Nawet nie ma szans na podwojenie stawki. Patrząc na notowania innych klubów Ekstraklasy w tych długoterminowych zakładach, legioniści powinni bez większych problemów wygrać ligę.

Bukmacherzy nie wierzą w konkurentów Legii. Kurs na to, że Lech zdetronizuje stołeczną drużynę i sam sięgnie po mistrzostwo nie wynosi nawet 3.00, ale dwa razy więcej! 6.00 to bardzo czytelna prognoza. Mistrzostwo Polski dla Kolejorza byłoby równie dużą niespodzianką jak jego ewentualne odpadnięcie z Ligi Europy po meczach z armeńskim FC Gandzasar.

Choć w dwóch ostatnich sezonach przez niemal cały sezon Legii kroku dotrzymywała Jagiellonia, to notowania białostockiej ekipy sugerują jeszcze mniejsze szanse na mistrzostwo kraju niż w przypadku Lecha. Jeśli Jaga zdobyłaby pierwszy w swojej historii mistrzowski tytuł, to za taki sukces Jagiellonii bukmacherzy zapłacą po kursie 12.

O dziwo, następne w kolejce do mistrzostwa Polski są, według analityków firmy LVBet, drużyny… Lechii Gdańsk i Wisły Kraków (kursy po 17).  Nie chcemy być złośliwi, ale to chyba nie najlepiej świadczy o potencjale i sile całej Ekstraklasy, jeśli te dwa zaciskające finansowego pasa kluby są typowane do ligowej czołówki.

Na pozostałe ekipy z Ekstraklasy kursy są już o wiele wyższe: 26 – Górnik Zabrze, Korona Kielce, Wisła Płock, Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław; 31 – Cracovia i Pogoń Szczecin, 51 – Arka Gdynia i Piast Gliwice; 101 – Miedź Legnica; 301 – Zagłębie Sosnowiec.

Ciekawe, jaki procent kibiców typujących ten zakład skusi się postawić na inny klub niż Legia?