Mecze na Camp Nou bez udziału kibiców nawet do lutego 2021 roku?
19.04.2020

Poszczególne ligi cały czas intensywnie pracują nad powrotem rozgrywek. Spotkań z udziałem publiczności z pewnością w trakcie najbliższych miesięcy nie zobaczymy. Zdaje sobie z tego sprawę Barcelona, która przygotowała specjalny raport. Zakłada on, iż mecze mogą odbywać się bez kibiców nawet do lutego 2021 roku.

Camp Nou to ogromny stadion, który w trakcie ważniejszych potyczek, takich jak rywalizacje z Realem Madryt, potrafi pomieścić nawet ponad 90 tys. kibiców. Oznacza to oczywiście, iż Barcelona podczas dni meczowych zarabia bardzo duże pieniądze. Jak informuje Jakub Kręcidło, mowa nawet o 6 milionach euro.

W trakcie najbliższych miesięcy na takie zyski “Duma Katalonii” nie ma nawet co liczyć. La Vanguardia dotarła bowiem do wewnętrznego raportu Barcelony, który porusza kwestie spotkań rozgrywanych bez kibiców.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Pesymistyczny scenariusz zakłada, że mecze przy pustych trybunach Camp Nou rozgrywane będą nawet do lutego 2021 roku. Oczywiście nie jest to sztywna data, gdyż trudno przewidzieć na ten moment przyszłość.

Jedno wydaje się pewne. Mistrz Hiszpanii będzie musiał poszukać kolejnych oszczędności. Cięcia wynagrodzeń piłkarzy nie wystarczą, by zgromadzić potrzebne fundusze.