W Chinach powstanie największy piłkarski stadion na świecie

W Kantonie rozpoczęła się budowa największego piłkarskiego stadionu świata. Koszt wyniesie blisko dwa miliardy dolarów, jednak projekt naprawdę robi wrażenie.

Na obiekcie swoje spotkania będzie rozgrywać drużyna Guangzhou Evergrande. Obecnie zespół występuje na Tianhe Stadium w Kantonie, który może pomieścić blisko 55 tysięcy widzów. Arena jest jednak własnością Chińskiej Partii Ludowej, a zmiana obiektu może pozwolić klubowi, by się uniezależnić.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Nowy stadion Guangzhou Evergrande ma być niemal dwukrotnie większy niż poprzedni. Według projektu, będzie mógł pomieścić 100 tysięcy osób. W tej chwili największym stricte piłkarskim obiektem na świecie jest Camp Nou, na które może wejść 99354 fanów. Stadion “Tygrysów z Południowych Chin” ma jednak pobić wszelkie rekordy.

To wiąże się również z ogromnymi kosztami. Jak informuje CNN, budowa areny ma kosztować 1,7 mln dolarów. Władze Kantonu liczą na to, że stadion okaże się nie tylko symbolem chińskiego futbolu, ale także nową atrakcją turystyczną.