Przełom w Jagiellonii. Piłkarze oraz sztab zgodzili się na obniżkę pensji!
20.04.2020

Burzliwe dyskusje wywołała uchwała Rady Nadzorczej Ekstraklasy w sprawie możliwej obniżki pensji piłkarzy przez klub nawet o 50%. W tym temacie pojawiły się dwa obozy. Jeden z nich popierał taką decyzję rady, drugi natomiast opowiadał się za zawodnikami, którzy nie chcą zgodzić się na zmniejszenie wynagrodzenia. Dość mozolnie przebiegały rozmowy w Jagiellonii. W końcu zarząd doszedł do porozumienia z piłkarzami oraz sztabem szkoleniowym.

Już pod koniec marca Jagiellonia Białystok była jednym z najczęściej wymienianych klubów w kwestii niechęci zawodników do obniżki pensji. Piłkarze Jagi przez dłuższy czas musieli mierzyć się z krytyką kibiców, którzy byli oburzeni postawą graczy.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Rozmowy, które ciągły się przez kilka tygodni, w końcu przyniosły efekt. Jak poinformował Piotr Wołosik z “Przeglądu Sportowego”, wszyscy piłkarze oraz sztab szkoleniowy Jagiellonii zgodzili się na obniżki i doszli do porozumienia w sprawie cięć.

Jak na razie nie są znane szczegóły wprowadzanych oszczędności. Można jednak przypuszczać, że będzie to z pewnością mniej, niż 50% wynagrodzeń.