Brak jednomyślności również w Serie A. Siedem klubów niechętnie spogląda na wznowienie rozgrywek!
21.04.2020

Rozpoczyna się żywa dyskusja we włoskiej piłce. Władze Serie A apelują, by wznowić kampanię w celu dokończenia sezonu. Jak na razie, nie wszystkie ekipy z najwyższej klasy rozgrywkowej entuzjastycznie podchodzą do tego pomysłu. Co więcej, aż siedem drużyn sprzeciwia się takiej decyzji.

Sytuacja na Półwyspie Apenińskim wywołana koronawirusem z dnia na dzień wydaje się nieco lepsza. Oczywiście, nadal liczba zakażeń jest spora, a codziennie z powodu zakażenia umiera kilkaset osób. Zauważyć można jednak tendencję spadkową, co z pewnością cieszy cały kraj, w tym również władze Serie A.

Liga chce dokończyć sezon. W związku z tym, przedstawiciele włoskich rozgrywek czekają na zielone światło od rządu. Na wznowienie zmagań niechętnie spogląda aż siedem ekip z Serie A. Według mediów są to Brescia, Torino, Sampdoria, Udinese, SPAL, Genoa oraz Cagliari.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Zdecydowana większość, bo aż sześć drużyn, to kluby z północnej części Włoch, gdzie koronawirus najbardziej dotknął społeczeństwo. Nic dziwnego, że wśród tych zespołów panuje obawa co do bezpieczeństwa w kwestii powrotu na boisko.

Rozgrywki Serie A zostały zawieszone 9 marca. Jak na razie, przerwa potrwa do 3 maja, jednakże ten termin z pewnością zostanie przedłużony.