Znamy daty wznowienia Pucharu Polski i pierwszej oraz drugiej ligi
21.04.2020

W ostatnich dniach pojawia się coraz więcej informacji ws. powrotu do gry piłkarzy ekstraklasy. Nieoficjalnie najwyższa klasa rozgrywkowa ma ruszyć do gry w ostatni weekend maja. Dziś z kolei poznaliśmy nowe, oficjalne daty w Pucharze Polski oraz I i II lidze.

Departament Rozgrywek Krajowych za pomocą oficjalnej strony PZPN poinformował, że wznowienie rozgrywek Fortuna I Ligi oraz II ligi nastąpi w okresie pomiędzy 30 maja, a 6 czerwca 2020 roku i planowane jest rozegranie wszystkich zaległych kolejek. Sezon może zostać zakończony po 30 czerwca 2020 roku, który został prze UEFA kilka tygodni temu ustalony jako deadline.

Z kolei mecze Pucharu Polski zaplanowano na 27 maja. Najpierw te zaległe w ćwierćfinale, a tuż po nich zostaną ustalone nowe terminy półfinałów.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Poinformowano także o sytuacji w niższych ligach.

– Zgodnie z komunikatem opublikowanym po spotkaniu Prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożne  wszystkie mecze III ligi i pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet oraz mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych, zostają odwołane do 11 maja 2020 roku włącznie – czytamy w oświadczeniu.

Czekamy obecnie na komunikat ekstraklasy. Póki co piłkarze rozpoczęli 14-dniową izolacje.