Koniec sezonu w Holandii?! Premier podjął kluczową decyzje
21.04.2020

Wszystko na to wskazuje, że obecny sezon Eredivisie dobiegł końca. Premier Holandii Mark Rutte podczas konferencji prasowej wydał zarządzenie, w którym przedłużył blokadę wszystkich imprez publicznych.

Do tej pory Holandia zakazała organizowania wszystkich imprez do 1 czerwca, ale ten termin został wydłużony o kolejne dwa miesiące. Kluby nie mogą zatem dograć sezonu nawet bez obecności kibiców.

Holenderska federacja piłkarska (KNVB) niebawem wyda własne oświadczenie, nieuchronnie ogłaszając koniec sezonu 2019-20. Co na to UEFA? Dziś miała miejsce wideokonferencja, która miała na celu pomóc związkom zawodowym w przypadku anulowania ligi lub pucharu. Europejska federacja powoli przygotowuje się do takich sytuacji jak ta w Holandii.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Do końca sezonu w Eredivisie pozostało dziesięć kolejek. O ile w wielu ligach mamy klarownego lidera, tak tutaj już niekoniecznie. Obecnie w ligowej tabeli przewodzi Ajax, lecz tyle samo punktów zdobyło AZ Alkmaar. W takiej sytuacji zdecydowanie o mistrzostwie na podstawie bilansu bramkowego byłoby dość bolesnym ciosem dla drugiej drużyny.