Górnik szuka następcy Angulo. Klub ma jednego faworyta
22.04.2020

Istnieje nikłe prawdopodobieństwo, że Igor Angulo podpisze nowy kontrakt z Górnikiem. Umowa Hiszpana wygasa wraz z końcem obecnego sezonu i zespół z Zabrza musi powoli rozglądać się za nowym snajperem. Wśród kandydatów znalazł się Alex Sobczyk.

Zgodnie z doniesieniami „Przeglądu Sportowego”, wychowanek Rapidu Wiedeń miałby trafić do ekstraklasy podczas najbliższego okienka. Obecnie zawodnik Spartaka Trnawy trafił na Słowację w ubiegłym roku, kiedy to postanowił w końcu opuścić Austrię. Status absolwenta akademii zespołu z Wiednia niewiele mu pomógł w walce o skład w pierwszej drużynie i łącznie udało mu się rozegrać tylko dwa spotkania.

W Spartaku otrzymał jednak szansę i od początku rozgrywek ją wykorzystuje. W tym sezonie w 28 spotkaniach trafił 11 bramek i zaliczył 2 asysty. Co ciekawe Sobczyk ma polskie korzenie, a dwa lata temu zainteresowanie jego zakupem wykazywała Termalika Nieciecza.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Czy jednak Alex rzeczywiście będzie dobrym następcą Angulo? Hiszpan podczas przygody w Górniku w każdym sezonie potrafił wyciągnąć klub z trudnej sytuacji. Tymczasem Sobczyk dość brutalnie odbił się od Rapidu. Z drugiej strony wielką zaletą jest jego wiek, bo pomimo dużego już doświadczenia, ma dopiero 22-lata i wiele czasu na rozwój.