Brak VAR-u, e-gwizdek, zakryci sędziowie. Jak może wyglądać “nowa” ekstraklasa?
22.04.2020

Trwają intensywne rozmowy w sprawie wznowienia rozgrywek PKO BP Ekstraklasy. We wtorek poznaliśmy daty w Pucharze Polski czy pierwszej oraz drugiej lidze. Największą uwagę skupia oczywiście ekstraklasa. Jakie wytyczne zostaną wprowadzone w związku z grą? Pojawiły się pierwsze sugestie.

Nowe przepisy wpłyną przede wszystkim na pracę sędziów. Maseczki czy przyłbice ma mieć nie tylko cała obsługa meczowa, ale również sędziowie. Jedyną grupą, która nie będzie zmuszona do zakrycia twarzy są piłkarze. Arbitrzy zaopatrzą się także w rękawiczki.

Jak informuje Maciej Wąsowski z “Przeglądu Sportowego”, na tym się nie skończy. Prawdziwą rewolucją może być gwizdek elektroniczny, który zastąpiłby tradycyjne urządzenie. W tym przypadku pojawiła się nawet już nazwa firma, która miałaby odpowiadać za dostarczenie takich gwizdków. To Fox40.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Z pewnością ograniczone zostaną rozmowy zawodników z sędziami w trakcie spotkań, a także zachowywana będzie odpowiednia odległość między nimi. Powrócić mogą także czasy sprzed ery wideoweryfikacji. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że VAR zniknie z polskich boisk. Małe pomieszczenia, w których są zamknięci sędziowie, nie sprzyjają bezpiecznemu organizowaniu spotkań.

Wszystkie wymienione pomysły nie można jeszcze traktować jako ostateczne decyzje. Trzeba jednak mieć świadomość, iż takie przepisy są brane pod uwagę przez ligę.