Grzegorz Krychowiak wyróżniony. Zostać okrzyknięty najlepszym transferem dekady w Lokomotiwie!
22.04.2020

W momencie, gdy Lokomotiw Moskwa realizował definitywny transfer Grzegorza Krychowiaka, spora grupa kibiców dość głośno krytykowała ruch pomocnika. 30-latek trafił na wypożyczenie do Rosji, by odbudować swoją pozycję w świecie futbolu. Ta sztuka zawodnikowi się udała, więc Krychowiak mógł myśleć o powrocie do jednej z czołowych lig w Europie. Polak postawił jednak na dalszą grę w Lokomotiwie, a ta decyzja z biegiem czasu wydaje się słuszna. Potwierdza to chociażby ostatnia decyzja sympatyków.

Grzegorz Krychowiak rozgrywa niezwykle udany sezon w Premier Liga. Gracz środka pola zdołał zdobyć już w ligowych rozgrywkach 9 bramek oraz 4 asysty. Niejednokrotnie były zawodnik PSG ogłaszany był zawodnikiem meczu. Dość wymowna jest statystyka najlepszych strzelców Lokomotiwa w przerwanej kampanii. Pierwsze miejsce w tym zestawieniu zajmuje nie kto inny, a polski pomocnik.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Postawę piłkarza w doceniają kibice. Portal sportbox.ru zorganizował głosowanie na najlepszy transfer Lokomotiwu Moskwa w ostatniej dekadzie. Wśród kandydatów znalazł się oczywiście Grzegorz Krychowiak, który miał dość poważnych oponentów. Sympatycy mogli wybierać między Polakiem, a takimi piłkarzami, jak Vedran Corluka, Oumar Niasse, Dame N’Doye.

Z niewielką przewagą nad Corluką, Krychowiak ostatecznie wygrał głosowanie. Triumf w tym zestawieniu pozwolił Grzegorzowi znaleźć się w wąskim gronie nominowanych do najlepszego transferu dekady całej ligi. W tej klasyfikacji wygrał jednak Mario Fernandes, a drugi był Hulk.