Bale nie zapomina o ojczyźnie. Piłkarz Realu przekazał ogromną darowiznę
23.04.2020

Gareth Bale nie jest zbyt lubianym piłkarzem przez kibiców Realu Madryt. Poniekąd jest to spowodowane wieloma decyzjami Walijczyka, które odbiegają od normy, jeśli spojrzymy na typowego zawodnika „Los Blancos”. Mimo to po ostatnich doniesieniach nawet najbardziej krytyczni sympatycy hiszpańskiego zespołu pochwalą swojego skrzydłowego.

Bale w obliczu pandemii koronawirusa postanowił bowiem oddać prawie milionów funtów dla służby zdrowia Walii i Hiszpanii. Zawodnik wraz ze swoją żoną przekazali darowiznę w wysokości 500 tysięcy funtów dla szpitala w Cardiff oraz taką samą kwotę dla służby zdrowia w Madrycie.

Dodatkowo 30-latek opublikował specjalne wideo z podziękowaniem dla służby zdrowia za ich pracę w czasie kryzysu. Organizacja charytatywna powiązana ze szpitalem w Walii, w którym się urodził, finansuje koszty personelu i pacjentów, które nie są pokrywane z funduszy NHS.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

– Chciałem tylko nakręcić ten film, aby podziękować wszystkim pracownikom służby zdrowia za ich ciężką pracę i poświęcenie podczas kryzysu Covid-19. Szpital uniwersytecki w Walii zajmuje szczególne miejsce w moim sercu. To tutaj się urodziłem i ta placówka zapewniała ogromne wsparcie moim przyjaciołom, mojej rodzinie i szerszej społeczności.

Zawodnik Realu dołączył zatem do szerokiego grona zawodników, którzy postanowili wesprzeć walkę z koronawirusem.