Lokeren wróci do gry? W planach fuzja z czwartoligowcem

Trzy dni temu KSC Lokeren ogłosiło bankructwo. Klub upadł, jednak wiele wskazuje na to, że niebawem wróci na piłkarską mapę Belgii.

Klub ze wschodniej Flandrii powstał w 1923 roku. Dwukrotnie w swojej historii sięgnął po Puchar Belgii, a raz zajął drugie miejsce w najwyższej lidze. W sezonie 1980/1981 zespół zanotował swój najlepszy wynik w Europie – grał w ćwierćfinale Pucharu UEFA. Wówczas w barwach “De tricolores” występowali Włodzimierz Lubański i Grzegorz Lato.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Przed trzema dniami zarząd Lokeren ogłosił jednak smutną wiadomość dla fanów klubu. Z powodu problemów finansowych, klub ogłosił bankructwo. Tym samym zniknął z piłkarskiej mapy Belgii.

Możliwe jednak, że klub zostanie reaktywowany. Jak informuje “HLN Sport”, Lokeren wejdzie w fuzję z KSV Temse, które występuje na czwartym poziomie ligowym. Nowy klub ma mieć nazwę KSC Lokeren-Temse. Poza tym, ma rozgrywać swoje spotkania na dotychczasowej arenie “De tricolores”.

Fot. Wikipedia