Ekstraklasa: Pogoń – specjaliści od inauguracji

19.07.2018
kurs 1.80
Ekstraklasa
Miedź Legnica - Pogoń Szczecin (obie strzelą)
TAK

W ostatnich pięciu sezonach Ekstraklasy szczecińska Pogoń dwukrotnie wystąpiła w meczu otwierającym pierwszą kolejkę rozgrywek i oba wygrała, choć występowała w roli gości. W pozostałych trzech pierwszych seriach meczów nowego sezonu Portowcy raz odnieśli zwycięstwo, a dwa razy przegrali. Co ciekawe, w ich meczach zawsze padały przynajmniej trzy bramki.

W sezonie 2013/2014 na inaugurację Pogoń pokonała 2:0 w Lubinie miejscowe Zagłębie, a rok później 3:2 Podbeskidzie Bielsko-Biała. Rok 2015 to zwycięstwo 2:1 z Lechem w Poznaniu, a starty w dwóch ostatnich sezonach to porażki po 1:2 z Wisłą Kraków. Najpierw pod Wawelem, a potem na własnym terenie.

Teraz Pogoń rozpocznie nowy sezon Ekstraklasy ponownie na wyjeździe, w meczu z absolutnym beniaminkiem ligi – Miedzią Legnica. Zapowiada się ciekawe widowisko, w którym naszym zdaniem kibice powinni obejrzeć przynajmniej po jednym golu obu drużyn.

Za golem dla Portowców przemawia ich doświadczenie w grze w Ekstraklasie, oraz druga część poprzedniego sezonu, gdy pod wodzą trenera Kosty Runjaicia szczeciński zespół wygramolił się z dna ligowej tabeli na 13. miejsce na koniec rozgrywek. Pogoń punktowała nie tylko na własnym boisku, ale również na wyjazdach (5-3-10, gole 18-28). W jej wyjazdowych meczach padało średnio 2,5 gola.

Latem atak Pogoni wzmocnił Soufian Benyamina, niemiecki napastnik algierskiego pochodzenia, który w poprzednim sezonie zdobył 11 bramek dla Hansy Rostock. W klubie pozostał też najskuteczniejszy w ubiegłym sezonie (14 goli) widoczny na zdjęciu Adam Frączczak. Trener Runjaić ma więc kim straszyć rywala pod jego bramką.

Z kolei Miedź w drodze do Ekstraklasy okazała się najskuteczniejszym zespołem I ligi. W 34 meczach zdobyła 53 bramki, z czego większość (34) na własnym stadionie, gdzie na 17 występów tylko raz uległa gościom. Oczywiście Ekstraklasa to już inny, wyższy poziom rywali, ale jak pokazały ostatnie sezony, w pierwszej części rozgrywek beniaminki potrafią pozytywnie zaskakiwać siebie, a rywali negatywnie.

Nie zdziwimy się, jeśli legniczanie w swoim debiucie wygrają, podobnie jak nie zaskoczy nas ich porażka. Po prostu szykuje się wyrównany pojedynek, o czy świadczą też notowania ekspertów z firmy LVBet na to spotkanie. Na wygraną Miedzi bukmacherzy wystawili kurs 2.85, a na zwycięstwo Pogoni 2.45. Mała różnica jest również w notowaniach na poniżej/powyżej 2.5 gola (1.73/2.05).

Po prostu w tym spotkaniu wszystko się może zdarzyć, dlatego wybieramy typ na to, że obie drużyny strzelą chociaż po jednej bramce (kurs 1.80). Liczymy na podtrzymanie przez Pogoń tradycji dobrej skuteczności na otwarcie sezonu, oraz na ofensywną grę do przodu gospodarzy w swoim historycznym występie w Ekstraklasie.