Oficjalnie: Koniec sezonu Ligue 1, PSG mistrzem Francji!

Sezon 2019/2020 w lidze francuskiej został oficjalnie zakończony. Mistrzostwo kraju zdobyło Paris Saint-Germain, a spadły Amiens i Toulouse.

O przedwczesnym zakończeniu Ligue 1 mówiło się przez kilka ostatnich dni. Francuski rząd podjął taką samą decyzję jak holenderski i postanowił zawiesić wszystkie rozgrywki sportowe do września. W związku z tym władze tamtejszej ligi podjęły decyzję o zakończeniu sezonu.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Największym problemem miał być sposób rozstrzygnięcia. Prezesi francuskich klubów protestowali bowiem przeciwko temu, żeby sytuacja została rozwiązana tak jak w Holandii. Prezes Olympique Lyon, Jean-Michel Aulas zaproponował rozegranie play-offów przy zamkniętych trybunach. Choć o pomyśle było głośno, ostatecznie go nie wprowadzono w życie.

Władze Ligue 1 zadecydowały, że o końcowej tabeli zadecyduje stosunek punktów do liczby rozegranych spotkań. Tym samym mistrzostwo Francji zdobyło Paris Saint-Germain, a awans do Ligi Mistrzów wywalczyli Olympique Marsylia i Rennes. Tymczasem ligę opuściły Amiens i Toulouse, których zastąpią Lorient i Lens. Ligue 2 rozstrzygnięto na tych samych zasadach.

Paryżanie zdobyli dziewiąte mistrzostwo w historii, trzecie z rzędu. Jeden mecz w zespole zagrał polski bramkarz, Marcin Bułka.