Nietypowa decyzja Bayernu. Klub likwiduje dziecięce drużyny

Nietypowa decyzja władz Bayernu Monachium. Klub zlikwidował zespoły dziecięce od U-7 do U-10.

Większość piłkarskich potęg posiada wiele dziecięcych drużyn. Młodzi zawodnicy trafiają do nich niekiedy już w wieku kilku lat, żeby w przyszłości wyrosnąć na futbolowe gwiazdy. Już wtedy trenują często pod okiem najlepszych specjalistów.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Dlatego też decyzja Bayernu wydaje się dość zaskakująca. Zarząd klubu zdecydował o likwidacji w najbliższym sezonie zespołów U-7 i U-8. Z kolei w rozgrywkach 2021/2022 zostanie zlikwidowana drużyna do lat 9, natomiast U-10 rok później.

“Dzieci powinny móc dłużej rozwijać się w swoim rodzinnym klubie

Co jest powodem takiej, a nie innej decyzji Bawarczyków? W tym przypadku nie chodzi o ograniczenie kosztów z powodu pandemii koronawirusa.

FC Bayern zdaje sobie sprawę ze swojej społecznej odpowiedzialności, szczególnie za bardzo młodych piłkarzy z okolic Monachium i sąsiednich regionów. Na tym etapie dzieci powinny móc dłużej rozwijać się w swoim rodzinnym klubie, bez presji na występy i bez dodatkowego czasu. – stwierdził Holger Seitz, wicedyrektor sportowy kampusu Bayernu.

Trzeba przyznać, że Bayern podjął dość zaskakującą decyzję, patrząc na obecne funkcjonowanie szkółek piłkarskich potęg. To na razie pierwsza taka decyzja w futbolu na najwyższym poziomie. Może kolejni potentaci pójdą śladami monachijskiego klubu?

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO