Bundesliga odetchnęła z ulgą. Będzie można wznowić rozgrywki?!
04.05.2020

Pod dużym znakiem zapytania stanęło wznowienie rozgrywek w Bundeslidze, gdy ekipa FC Koeln poinformowała o trzech pozytywnych testach w swoich szeregach. Ponowne badania wykazały, że inne osoby nie są zakażone. Tym samym, powrót niemieckiej piłki wydaje się coraz bardziej prawdopodobny.

Początkowo władze Bundesligi miały nadzieję, iż zawodnicy wybiegną na murawę już 9 maja. Ten termin jest aktualnie niemożliwy. Niemiecka federacja liczy jednak, że najwyższa klasa rozgrywkowa w kraju wróci do gry już w połowie tego miesiąca.

W szczególności, że pozytywne informacje dotarły do władz ligi z FC Koeln. Jak informuje m.in. “Kicker”, zespół nie ma w swojej drużynie więcej zakażeń. Kilka dni temu klub poinformował o trzech pozytywnych testach – dwóch u piłkarzy i jeden u fizjoterapeuty.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Brak rozprzestrzenienia się wirusa w drużynie z pewnością jest dobrą prognozą i poważnym argumentem dla władz ligi, by wznowić rozgrywki. Bundesliga stworzyła już specjalny dokument, który zawiera wszelkie zasady, jakie będą wprowadzone w życie, gdy wróci rywalizacja. Zwiększone zostanie oczywiście bezpieczeństwo. Mowa m.in. o podróżach piłkarzy, którzy będą jeździć na mecze w mniejszych grupach przy zachowaniu odpowiedniej odległości.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO