Korona Kielce rozwiązała kontrakt z Wato Arweładze

Kolejny piłkarz pożegnał się z Koroną Kielce. Kontrakt z klubem rozwiązał Wato Arweładze.

22-letni Gruzin jest bratankiem byłego piłkarza Ajaksu, Szoty Arweładze. Do Kielc trafił w 2018 roku i uważano go wówczas za duży talent. Trudno jednak uznać jego pobyt w klubie ekstraklasy za udany. Można raczej powiedzieć, że okazał się niewypałem, choć zdarzały mu się przebłyski.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Przez prawie dwa lata w Koronie, Wato Arweładze wystąpił w 29 meczach, w których zanotował pięć goli i trzy asysty. Najbardziej zapamiętają go fani Wisły Kraków – w ubiegłym sezonie dwukrotnie trafił do siatki w meczu z “Białą Gwiazdą”.

W obecnym sezonie Wato Arweładze wystąpił w zaledwie czterech spotkaniach i raczej się nie popisywał umiejętnościami. Po zmianie na ławce trenerskiej, gdy Gino Lettieriego zastąpił Mirosław Smyła, piłkarz zagrał w tylko jednym meczu.

Jeszcze przed planowanym startem rozgrywek, władze Korony postanowiły rozwiązać kontrakt z Gruzinem. To trzeci piłkarz, który w ostatnim czasie pożegnał się z kieleckim klubem. Wcześniej szeregi zespołu Macieja Bartoszka opuścili Rodrigo Zalazar oraz Ivan Marquez.

Fot. YouTube

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO