Wszystkie zespoły PKO Ekstraklasy otrzymały zgodę na wznowienie treningów

Wszystkie polskie kluby otrzymały zgodę na wznowienie treningów. Ostatnią drużyną, która czekała na akceptację PZPN-u była Korona Kielce, która też już otrzymała pozwolenie na treningi.

Wtorkowe informacje nie były korzystne dla wznowienia PKO Ekstraklasy. W ciągu dnia pojawiały się wieści na temat testów na koronawirusa przeprowadzonych w kolejnych zespołach. W większości klubów pojawiły się wyniki pozytywne.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Wynik tamtych testów nie wskazywał jednak jednoznacznie na obecność koronawirusa. Pozytywny wynik mógł pojawić się bowiem u osób, które już wcześniej były zakażone, ale już wyzdrowiały.

Wszystkie osoby z dodatnim wynikiem zostały poddane testom jeszcze raz. Już w środę było pewne, że 15 z 16 zespołów mogło wznowić treningi. PZPN nie dał zgody tylko Koronie Kielce, która zwlekała ze wznowieniem badań. W tym czasie pojawiały się doniesienia o tym, że zakażony mógł być jeden z podstawowych piłkarzy zespołu.

Ostatecznie doniesienia się nie potwierdziły. Wszystkie testy w Koronie wykazały wynik negatywny i zespół może wznowić treningi.

Rozgrywki PKO Ekstraklasy wrócą w ostatni weekend miesiąca – 29-31 maja.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO