Oficjalnie: Miroslav Klose asystentem Hansiego Flicka

Doniesienia z ostatnich tygodni się potwierdziły. Miroslav Klose objął posadę asystenta trenera Bayernu Monachium, Hansiego Flicka.

Król strzelców Mistrzostw Świata 2006 występował w Monachium w latach 2007-2011. Sześć lat później wrócił jednak do klubu, tym razem w innej roli. Początkowo był ambasadorem Bayernu, a następnie objął funkcję szkoleniowca zespołu U-17, którą pełnił do tej pory.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Miroslav Klose będzie prowadzić zespół juniorski do końca sezonu. Od lipca obejmie jednak nową posadę – zostanie asystentem Hansiego Flicka w pierwszej drużynie Bawarczyków.

Bardzo się cieszymy, że Miro zdecydował się przejść z akademii do pierwszej drużyny. Jest najbardziej utytułowanym niemieckim napastnikiem ostatnich 15-20 lat. Jestem przekonany, że szczególnie nasi napastnicy skorzystają na tym, że będzie pracował z pierwszym zespołem. Miro był kandydatem preferowanym przez Hansiego Flicka – stwierdził w oficjalnym komunikacie prezes klubu, Karl-Heinz Rummenigge.

Miroslav Klose już poznał zakres swoich obowiązków i wie, czego może oczekiwać od niego Hansi Flick.

Ufamy sobie nawzajem, zarówno zawodowo, jak i osobiście. Dla mnie to kolejny krok w mojej karierze trenera. Mam nadzieję, że wykorzystam moje doświadczenie, aby wnieść istotny wkład w pomoc Bayernowi w osiągnięciu naszych sportowych celów. – wyznał Miroslav Klose.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO