Ekstraklasa wraca do gry. Poznaliśmy wstępny terminarz!
08.05.2020

Wszystkie kluby ekstraklasy otrzymały zgodę na wznowienie treningów. Oznacza to, że powrót do gry na ten moment wydaje się niezagrożony. Na 800 przebadanych osób pojawił się zaledwie jeden pozytywny przypadek koronawirusa, który został potwierdzony dwoma testami. Jednak jak poinformowały władze ligi, nie jest to ani piłkarz, ani członek sztabu szkoleniowego. To zatem odpowiedni czas, aby poznać wstępny terminarz powrotu. 

Zmagania rozpoczniemy w piątek 29 maja we Wrocławiu. Śląsk podejmie Raków Częstochowa, a spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Kolejkę zakończymy z kolei w Płocku starciem Wisły z Koroną Kielce. 28. kolejka rozpocznie się z kolei tydzień później, konkretnie 5 czerwca.

Póki co oczywiście nie znamy całego terminarzu. Kompletny harmonogram zostanie opublikowany po 12 maja. Wiemy jednak, że następne mecze rundy zasadniczej zostaną rozegrane w kolejności zgodnej z dotychczasowym terminarzem ustalonym przed początkiem sezonu w ubiegłym roku.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Wracając do jednego pozytywnego przypadku koronawirusa – wspomniana osoba póki co nie miała kontaktu z zawodnikami drużyny. Przypadek udało się wychwycić dość wcześnie, co pokazuje, że izolacja okazała się naprawdę dobrym zagraniem. Dzięki temu piłkarze mogą wrócić do gry już za trzy tygodnie. Kluby mają za zadanie ściśle przestrzegać tych reguł aż do końca sezonu, aby w trakcie rozgrywek nie doprowadzić do wybuchu epidemii w drużynie.

– Dziękuję wszystkim klubom za współpracę w tym niełatwym i zupełnie nowym w świecie piłkarskim zadaniu, jakim jest powrót do gry w obliczu pandemii koronawirusa. Wiele klubów było bezpośrednio zaangażowanych w przygotowanie planu powrotu rozgrywek w ramach grupy sportowej i medycznej Ekstraklasy. Szczególnie chciałbym podziękować lekarzom z Komisji Medycznej: prof. Krzysztofowi Pawlaczykowi z Lecha Poznań, doktorowi Jackowi Worobcowi z Zagłębia Lubin oraz doktorowi Jackowi Jaroszewskiemu, lekarzowi reprezentacji Polski, którzy przeprowadzali cały proces testowania. Dodatkowo chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym osobom z PZPN, w szczególności Łukaszowi Wachowskiemu – stwierdził prezes Ekstraklasa S.A, Marcin Animucki.

Ostatnią kolejkę rundy zasadniczej zaplanowano na 14 czerwca. Liga według planu przygotowanego przez ekstraklasę ma zostać zakończona 18-19 lipca.