Liga Narodów priorytetem dla UEFA
12.05.2020

Wczoraj miała miejsce wideokonferencja UEFA ze wszystkimi 55 federacjami narodowymi. Jaki był główny temat rozmowy? Przede wszystkim omawiano sytuacje związaną z nowymi rozgrywkami. Jak będzie funkcjonować Liga Narodów? Czy w obliczu pandemii i przesunięcia piłkarskiego kalendarza, te rozgrywki zostaną zachowane? 

Liga Narodów odwołana?

Kilka dni temu pojawiły się doniesienia, że Liga Narodów może zostać odwołana. Nowe doniesienia wskazują jednak zupełnie co innego. Brytyjski dziennik “Telegraph” informuje o wzmożonym wysiłku europejskiej federacji, która ma zamiar wydłużyć zgrupowania narodowe. Komitet ds. Konkurencji drużyn narodowych UEFA zebrał się w poniedziałek w celu omówienia możliwości rozegrania przez kraje aż trzech meczów zamiast dwóch podczas zgrupowania.

Mecze co dwa dni

Takie rozwiązanie wymusiłoby rozgrywanie niektórych spotkań co dwa dni. Jest to z pewnością zły pomysł, biorąc pod uwagę samych piłkarzy.

Ponadto istnieje spory problem związany z data rozegrania finału. Liga Narodów w poprzednim roku rozgrywała swoje finały latem – konkretnie w czerwcu. Teraz ze względu na przesunięte mistrzostwa Europy byłoby to niemożliwe. Nowym terminem będzie zatem najprawdopodobniej październik lub listopad 2021 roku.

UEFA omawiała także zmiany związane z EURO U-21 mężczyzn. Póki co nie ustalono jednak nowej daty turnieju.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO