Boniek dementuje pogłoski. Mistrz Polski może spać spokojnie
12.05.2020

Wczorajsze doniesienia angielskich dziennikarzy z pewnością podniosły ciśnienie sympatykom polskiego futbolu. Sytuacje postanowił dość szybko uspokoić Zbigniew Boniek. Prezes PZPN zdementował wszystkie pogłoski na temat braku eliminacji do europejskich pucharów w kolejnym sezonie.

Boniek zaprzecza

O co dokładnie chodzi? Dziennik „The Times” powiadomił, że europejska federacja rozważa rezygnacje z eliminacji do Ligi Mistrzów. Powodem jest zakończenie obecnej edycji dopiero w sierpniu, co przeszkodziłoby wyłonić grupę drużyn do rozgrywek w sezonie 2020/2021. Dziennikarze informowali także o skróconych eliminacjach. Mowa przykładowo o jednym meczu zamiast dwóch na neutralnym terenie bądź szybkie eliminacje dla 12 najlepszych mistrzów z rankingu UEFA.

W każdym z tych przypadków mistrz Polski nie miałby niemalże szans na awans do Champions League. Informacje „The Times” szybko zostały zdementowane przez sternika polskiego związku w wywiadzie z portalem „Interia”.

–  Pragnę wszystkich zapewnić, że mistrz Polski, jeżeli uda nam się go wyłonić w tym sezonie, zagra w eliminacjach do Ligi Mistrzów. UEFA rozważa różne ich scenariusze, np. jednomeczowe w pierwszych fazach, czy na neutralnym terenie, ale w żadnym z nich nie przewiduje braku udziału reprezentantów lig z niższych miejsc w rankingu – stwierdził Boniek.

Polacy odetchną z ulgą

Mistrz Polski może zatem odetchnąć z ulgą. Z drugiej strony przyzwyczailiśmy się już, że drużyny z naszego kraju brakuje w głównych fazach tych rozgrywek. Mimo to furtka do gry wśród elity nadal pozostaje otwarta. Pytanie tylko czy znowu okaże się dla nas za trudna do przejścia.

500PLN
brak kodu
Brak kodu