La Liga. Kolejni polscy piłkarze przymierzani do transferu!
13.05.2020

Od jakiegoś czasu jesteśmy zalewani doniesieniami związanymi z odejściem Michała Karbownika. Jak się jednak okazuje, zawodnik Legii nie jest jedynym graczem, który może opuścić polską ekstraklasę do La Liga. Wśród kandydatów do odejścia jest także dwóch innych graczy.  

Nie tylko Karbownik trafi do La Liga?

Takie informacje potwierdził wczoraj na łamach Canal+ dyrektor Realu Valladolid, Miguel Angel Gomez. Zgodnie z jego słowami klub zatrudnił skauta, który wyłącznie odpowiada za polską ligę. Którzy zawodnicy wpadli mu w oko?

Przede wszystkim Kamil Jóźwiak i Przemysław Placheta. Wcześniej klub obserwował także Radosława Majeckiego oraz Filipa Mladenovicia. Czy to zatem oznacza, że latem przynajmniej jeden z nich trafi do Realu?

Z pewnością Valladolid to nie ligowa czołówka, ale można ich uznać za idealny zespół, aby wkomponować się do nowej ligi. La Liga od wielu lat jest uznawana za jedną z najlepszych na świecie, a przeskok z ekstraklasy na taki poziom powinien być trudny dla każdego zawodnika.

Lech żąda większych pieniędzy

Jeśli chodzi o Jóźwiaka, to jego transfer wydaje się mało realny. Lech Poznań oczekuje bowiem za niego około 4-5 milionów euro. W obliczu pandemii ekipa z Valladolid raczej nie ma zamiaru płacić takich pieniędzy. Bardziej realne wydaje się zatem odejście zawodnika Śląska Wrocław, który być może w tym sezonie nie porywa statystykami, ale z pewnością ma odpowiedni potencjał na rozwój.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO