Bundesliga. Bayer ustalił cenę za Kaia Havertza
13.05.2020

Kai Havertz to jeden z najlepiej zapowiadających się młodych piłkarzy z Bundesligi. Nic dziwnego, że Niemiec wzbudza duże zainteresowanie wśród czołowych zespołów w Europie. Jak informują media, Bayer ustalił cenę za swojego kluczowego piłkarza. W związku z wymaganiami klubu, transfer 20-latka wydaje się mało możliwy. 

Havertz zanotował genialny sezon 2018/2019. Ofensywny gracz zdobył w Bundeslidze 17 goli oraz zaliczył 4 asysty. Już w trakcie zeszłorocznego okna transferowego, zainteresowanie piłkarzem było spore. Dla Kaia najlepszym rozwiązaniem wydawało się pozostanie w Bayerze.

Zaporowa cena

Jak informuje “Sport Bild”, zarząd Bayeru na specjalnym spotkaniu ustali konkretne szczegóły w sprawie ewentualnej sprzedaży obiecującego zawodnika. Niezmienna ma być jednak kwota, jaką żąda Bayer za piłkarza – to 100 milionów euro.

Biorąc zatem pod uwagę kryzys finansowy, który dotknął wszystkie ligi na świecie, trudno wyobrazić sobie, by jakikolwiek zespół złożył propozycję zadowalającą przedstawicieli ekipy z Bundesligi.

Bayern zadowolony?

Stanowcza postawa zarządu Bayeru może ucieszyć mistrza Niemiec. Już jakiś czas temu, media informowały, iż Bayern może odłożyć próbę sprowadzenia Havertza na kolejny rok. Skoro żaden inny topowy klub nie zrealizuje transferu Kaia, to “Bawarczycy” będą z pewnością na bardzo dobrej pozycji w przyszłorocznych negocjacjach.

Obecna umowa Havertza z Bayerem obowiązuje do 2022 roku. Można przypuszczać, że w momencie, gdy 20-latek nie ustali nowego kontraktu, to za dwanaście miesięcy, zespół z Leverkusen sprzeda gracza za znacznie mniejsze pieniądze.