Trzeci etap odmrażania sportu. Ile osób może przebywać na boisku?

Premier Mateusz Morawiecki wdrożył trzeci etap odmrażania sportu. Od 18 maja więcej osób będzie mogło przebywać na boiskach piłkarskich.

Drugi etap odmrażania już za nami

Przed tygodniem wprowadzono drugi etap odmrażania sportu. Tym samym otwarto infrastrukturę sportową o charakterze otwartym. Wśród nich są stadiony sportowe, boiska szkolne, boiska piłkarskie, infrastrukturę zewnętrzną do uprawiania sportów motorowych czy lotniczych, a także strzelnice, tory gokartowe i stadniny koni. Korzystać z niej mogło jednocześnie maksymalnie sześć osób. Wznowiono również indywidualne treningi w sportach zawodowych.

18 maja – trzeci etap

Od 18 maja wejdzie w życie trzeci etap odmrażania sportu. Podczas niego będą możliwe treningi w salach i halach, a także ćwiczenia w większych grupach. Poza tym wróci możliwość uprawiania sportu na stadionach, boiskach, skoczniach, torach i orlikach.

Ile osób może przebywać na boiskach?

Na mniejszych obiektach od tej pory może znajdować się 14 osób + dwóch trenerów. Z kolei na pełnowymiarowych boiskach piłkarskich mogą przebywać już 22 osoby, nie licząc czterech szkoleniowców.

Liczba osób przebywających w salach i halach sportowych jest określona przez rządowe wytyczne.

Fot. Wikipedia

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO