Olympique Marsylia traci dyrektora sportowego. Ta decyzja pociągnie za sobą poważne konsekwencje?!
15.05.2020

Nastąpiła istotna zmiana w Olympique Marsylii. Andoni Zubizarreta nie będzie już pełnić funkcji dyrektora sportowego. Hiszpan pożegnał się z klubem po prawie czterech latach pracy. Ta decyzja może pociągnąć za sobą poważne konsekwencje.

Do Francji Andoni Zubizarreta trafił pod koniec października 2016 roku. Wcześniej, 58-latek pracował przez kilka lat w Barcelonie. Pobyt w szeregach “Dumy Katalonii” nie zaskakiwał. W czasie swojej piłkarskiej kariery, Zubizarreta występował z zespole z Camp Nou przez sześć lat.

Andre Villas-Boas też odejdzie?

Po tym, jak Olympique Marsylia za pośrednictwem swoich mediów poinformowała o odejściu dyrektora sportowego, media spekulują na temat możliwych zmian w zespole. Andre Villas-Boas niejednokrotnie podkreślał, iż jego przyszłość uzależniona jest od Hiszpana.

Szkoleniowiec drużyny nie wyobraża sobie pracy w Marsylii bez Zubizarreta. W związku z tym, można przypuszczać, że Portugalczyk także rozstanie się z ekipą.

Nowe nazwiska

Według informacji Nicolo Schiry, rolę dyrektora sportowego będzie pełnić Henrique Antero. Portugalczyk chciałby sprowadzić do klubu Gabriela Heinze’a, który zastąpiłby obecnego szkoleniowca na ławce trenerskiej.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO