Olympique Marsylia traci dyrektora sportowego. Ta decyzja pociągnie za sobą poważne konsekwencje?!
15.05.2020

Nastąpiła istotna zmiana w Olympique Marsylii. Andoni Zubizarreta nie będzie już pełnić funkcji dyrektora sportowego. Hiszpan pożegnał się z klubem po prawie czterech latach pracy. Ta decyzja może pociągnąć za sobą poważne konsekwencje.

Do Francji Andoni Zubizarreta trafił pod koniec października 2016 roku. Wcześniej, 58-latek pracował przez kilka lat w Barcelonie. Pobyt w szeregach “Dumy Katalonii” nie zaskakiwał. W czasie swojej piłkarskiej kariery, Zubizarreta występował z zespole z Camp Nou przez sześć lat.

Andre Villas-Boas też odejdzie?

Po tym, jak Olympique Marsylia za pośrednictwem swoich mediów poinformowała o odejściu dyrektora sportowego, media spekulują na temat możliwych zmian w zespole. Andre Villas-Boas niejednokrotnie podkreślał, iż jego przyszłość uzależniona jest od Hiszpana.

Szkoleniowiec drużyny nie wyobraża sobie pracy w Marsylii bez Zubizarreta. W związku z tym, można przypuszczać, że Portugalczyk także rozstanie się z ekipą.

Nowe nazwiska

Według informacji Nicolo Schiry, rolę dyrektora sportowego będzie pełnić Henrique Antero. Portugalczyk chciałby sprowadzić do klubu Gabriela Heinze’a, który zastąpiłby obecnego szkoleniowca na ławce trenerskiej.

100PLN
bez ryzyka
GRAMGRUBO