PKO BP Ekstraklasa zawita w zagranicznej telewizji?!
16.05.2020

Niektóre ligi mogą sporo zyskać na przerwie od rywalizacji. Mowa oczywiście o rozgrywkach, które wznowią zmagania jako pierwsze. Pod koniec maja wraca PKO BP Ekstraklasa. Co ciekawe, kilka krajów wykazuje zainteresowanie pokazywaniem potyczek polskich drużyn. Pojawiły się nawet pierwsze szczegóły.

Już 29. maja o godzinie 18:00 na boisku we Wrocławiu zameldują się zawodnicy Śląska oraz Rakowa. PKO BP Ekstraklasa ustaliła już szczegółowy terminarz do końca fazy zasadniczej. W porównaniu z innymi europejskimi ligami, można mówić o pewnym sukcesie w kontekście wznowienia rozgrywek.

Ekstraklasa w Portugalii?

Już kilka dni temu, Małgorzata Borkowska, konsultant ds. praw mediowych w Ekstraklasie oznajmiła w rozmowie z “Press”, iż istnieje dość duże zainteresowanie polskimi rozgrywkami. O możliwość pokazywania spotkań pytali m.in. nadawcy z Portugalii, Włoch, Grecji czy Skandynawii.

Nieco więcej konkretów w sprawie ekstraklasy w zagranicznej telewizji podał Maciej Henszel. Rzecznik prasowy Lecha Poznań zdradził, że polskie rozgrywki będą pokazywane na otwartym kanale w Portugalii.

Specjalna promocja

Co więcej, jak dodaje Maciej Henszel, PKO BP Ekstraklasa może liczyć na specjalną promocję ligi. Za odpowiedni rozgłos w kraju odpowiadać będą Portugalczycy Pedro Tiba z Lecha Poznań, a także Andre Martins z Legii Warszawa.

Obaj gracze odgrywali w swoich zespołach kluczowe role w trakcie sezonu 2019/2020, dlatego wspomniana dwójka ma zapewnić rozgłos w Portugalii.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO