Kolejne polskie kluby skorzystały z tarczy antykryzysowej
16.05.2020

Ze względu na kryzys związany z pandemią koronawirusa, polskie drużyny zmagają się z problemami finansowymi. Nic zatem dziwnego, że większość klubów ma zamiar skorzystać z tzw. tarczy antykryzysowej.

Kluby korzystają z tarczy. Ile dostaną pieniędzy?

Brak dochodów z dni meczowych może okazać się dość bolesny dla właścicieli klubów ekstraklasy. Polski rząd postanowił jednak je wspomóc i zaproponował dla nich pomoc w postaci dofinansowania.

Na czym konkretnie polega ta pomoc? Dzięki niej kluby mogą być zwolnione z opłacania ZUS-u, otrzymać świadczenia postojowe czy dofinansowania wynagrodzeń. Jest to oczywiście niezależne od zaproponowanego przez PZPN pakietu pomocowego w wysokości 116 milionów.

Kilka dni temu Krzysztof Stanowski poinformował, że trzy ekipy z ekstraklasy podjęły decyzję o skorzystaniu z tarczy. Mowa tu o Lechu Poznań, Jagiellonii Białystok i Pogoni Szczecin. Każdy z nich otrzymał po 3,5 mln złotych.

Pożyczka dla wszystkich

Za ich przykładem podążyli kolejni. Dziennikarz „Weszło” do tej listy dopisał Wisłę Kraków oraz Pogoń Szczecin, a już niebawem do tego grona dołączy Arka Gdynia. Środki otrzymają najprawdopodobniej wszystkie kluby z ekstraklasy, które wypełnią odpowiedni wniosek. Za dwa lata właściciele będą musieli oczywiście zwrócić 25% pożyczonej kwoty od rządu, ale pozostałe 75% długu zostanie jednak umorzone.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO