Hiszpański rząd zniósł kolejne ograniczenia. Dozwolone treningi na 14 osób

Hiszpański rząd wdrożył drugi etap powrotu aktywności sportowych. Od tej pory sportowcy będą mogli trenować w większych grupach.

27 tysięcy ofiar

Hiszpania jest państwem Europy, które najbardziej odczuło wpływ pandemii koronawirusa. Do tej pory zmarło ponad 27 tysięcy mieszkańców tego kraju. W ciągu ostatniego tygodnia sytuacja w kraju zaczęła się jednak uspokajać. W maju liczba zakażeń w Hiszpanii ani razu nie przekroczyła pięciu tysięcy. Warto wspomnieć, że w kwietniu dziennie wykrywano nawet ponad 10 tysięcy przypadków.

LaLiga powraca

Kiedy wróci LaLiga? Najwcześniejszym możliwym terminem jest 12 czerwca, jednak federacja zakłada możliwość powrotu rozgrywek do dwóch tygodni później. Zespoły przeszły już testy na obecność koronawirusa i wznowiły treningi.

Treningi powoli wrócą do normalności?

Od tej pory sesje szkoleniowe mogą składać się z czternastu osób. Ponadto, udział w treningu mogą brać trener i jedna osoba ze sztabu szkoleniowego. Od tej pory dozwolone jest korzystanie z szatni. Wszystko musi jednak przebiegać zgodnie ze środkami zapobiegawczymi ustalonymi przez ministerstwo zdrowia. Na terenie treningów mogą przebywać tylko media klubowe.

Zgodnie z wytycznymi drugiego etapu, piłkarze będą mogli strzelać do bramki, dopuszczalne są również gierki treningowe.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO