Kapustka pewny swojej przyszłości. Polak ma jasny cel na letnie okienko
18.05.2020

Bartosz Kapustka ma za sobą bardzo trudne ostatnie lata. Polak od EURO 2016 tylko przez kilkanaście miesięcy regularnie grał w piłkę. 23-latek jak najszybciej ma zamiar to zmienić. Pierwszym krokiem będzie oczywiście opuszczenie King Power Stadium po trudnym okresie w “Lisach”. 

Kapustka odejdzie z Leicester

Umowa skrzydłowego z angielskim zespołem wygasa w czerwcu 2021 roku. To zatem ostatnia szansa dla Leicester, aby Bartosz nie opuścił klubu na zasadzie wolnego transferu. Podczas zimowego okienka Kapustka spotkał się z działaczami Leicester, aby pozwolili mu opuścić klub na zasadzie wolnego transferu. Wiązałoby się to oczywiście z rozwiązaniem kontraktu za porozumieniem stron. Anglicy nie zaakceptowali tego pomysłu i transfer do Legii musiał poczekać.

Wydaje się jednak, że transfer pozostaje kwestią czasu. Podczas rozmowy w „Canal + Sport”, Kapustka stwierdził:

– Zdecydowanie chciałbym odejść latem i to na 100%. Mimo, że ten klub cenię i nie poszło tak jak planowałem, to na pewno mam jasny plan. Wypożyczenie nie wchodzi w grę. Myślę, że Leicester także nie zechce wypożyczenia w tej sytuacji, ponieważ zostaje mi rok kontraktu od czerwca i w żaden sposób im też nie kalkulowałoby się to żebym odszedł za pół roku czy rok, po czym opuścił ich za darmo. W życiu nic nie jest pewne, ale bardzo prawdopodobne jest to, że latem odejdę.

Co na to Legia?

Pytanie tylko jaką kwotę zechce otrzymać Leicester. W obecnej sytuacji Legii na pewno nie stać nawet za zapłatę kilkuset tysięcy funtów za piłkarza, który przez ostatni rok dochodził do siebie po kontuzji i zagrał dwa mecze w rezerwach Leicester.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO