Liga szkocka zakończona. Spadkowicz zamierza protestować

Kolejna liga podjęła decyzję o zakończeniu rozgrywek. Mistrzem Szkocji został Celtic, z kolei spadł zespół Heart of Midlothian.

Koniec sezonu w Szkocji

O przedwczesnym zakończeniu rozgrywek w Szkocji mówiło się jeszcze na początku kwietnia. Władze jednak zwlekały z podjęciem decyzji ze względu na różne głosy ze strony działaczy klubów. Poza tym tamtejsza federacja obserwowała kolejne kroki rozważane w Anglii.

Możliwe, że Premier League wróci już w czerwcu, jednak w Szkocji ostatecznie podjęto inną decyzję. Rozgrywki uznano za zakończone – mistrzem kraju został dotychczasowy lider, Celtic, którego piłkarzem jest Patryk Klimala. Na przeciwnym biegunie znalazł się zespół Heart of Midlothian i władze ligi podjęły decyzję o jego spadku.

Hearts zamierzają protestować

Klub z Edynburga wydał oficjalny komunikat.

Od samego początku twierdziliśmy, że nie uważamy za słuszne, aby jakikolwiek klub był niesprawiedliwie karany z powodu pandemii Covid-19. Wcześniej wskazano, że odbudowa ligi nie wygeneruje wystarczającego wsparcia, aby głosować między klubami członkowskimi. W ostatnich dniach odbyło się wiele pozytywnych rozmów zarówno z SPFL, jak i klubami członkowskimi i wciąż omawiamy ten problem.

Hearts wkrótce przedstawią propozycję, która naszym zdaniem jest pragmatycznym rozwiązaniem problemów, z którymi boryka się obecnie gra, i krokiem naprzód w rozmowach, który może zjednoczyć kluby. Jesteśmy przekonani, że to rozwiązanie, jeśli zostanie poparte, stworzy okazję do uniknięcia nieproporcjonalnie niekorzystnego kroku – pod względem finansowym i nie tylko – dla wszystkich klubów.można przeczytać w oświadczeniu Hearts.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO