Premier League. Poznaliśmy wyniki testów na koronawirusa!
19.05.2020

Piłkarze Premier League wrócili do treningów. W niedziele oraz poniedziałek zostały przeprowadzone także testy. Dziś opublikowano uzyskane wyniki. Po pierwszej rundzie badań zakażonych jest sześciu piłkarzy lub pracowników klubowych.

Premier League wykonała testy

Władze ligi przeprowadzili łącznie 748 testów wśród zawodników i personelu klubu. Ostatecznie odnotowano sześć pozytywnych wyników na obecność koronawirusa w trzech klubach. Oczywiście nie podano żadnych szczegółów o jakich konkretnych graczy chodzi.

Testy są przeprowadzane w ramach procesu, który ma umożliwić powrót do gry w czerwcu. Drużyny mogły wrócić do treningów zgodnie z zachowaniem dystansu społecznego.

– Premier League może potwierdzić, że w niedzielę 17 maja i poniedziałek 18 maja, 748 zawodników i pracowników klubu przetestowano pod kątem Covid-19. Spośród nich uzyskano sześć pozytywnych przypadków w trzech klubach. Gracze lub pracownicy klubu, którzy uzyskali pozytywny wynik testu, zostaną poddani izolacji przez siedem dni. Ze względu na wymogi prawne i operacyjne, Premier League nie poda żadnych szczegółowych informacji na temat klubów lub osób – czytamy w oświadczeniu.

Wznowienie rozgrywek

Start angielskiej ekstraklasy jest planowany na 12 lub 19 czerwca. Póki co nadal nie poznaliśmy jednak oficjalnej daty.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO