Roberto Martinez na dłużej w reprezentacji Belgii
20.05.2020

Przedwczoraj PZPN poinformował o podpisaniu nowego kontraktu z Jerzym Brzęczkiem. Dziś z kolei swoje zobowiązanie z trenerem postanowiła przedłużyć kolejna czołowa federacja. Tym razem nową umowę z reprezentacją Belgii podpisał Roberto Martinez.

Martinez na dłużej

Hiszpan, który poprowadził drużynę do trzeciego miejsca na mundialu w 2018 roku, dostanie kolejną szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności. 46-latek podpisał bowiem kontrakt aż do końca mistrzostw świata w Katarze.

Martinez wcześniej pełnił funkcje menedżera Swansea, Wigan i Evertonu, ale od 2016 roku z powodzeniem prowadzi „Czerwone Diabły”. Oryginalna umowa Hiszpana dobiegła końca po EURO 2020, ale ze względu na przełożenie turnieju, została ona nieco zmodyfikowana. Teraz jednak szkoleniowiec ma pewność, że poprowadzi złotą generację graczy jeszcze przez dwa duże turnieje.

Ostatni dzwonek

Z pewnością mundial w Katarze będzie ostatnim momentem na osiągnięcie wielkiego sukcesu. Eden Hazard, Kevin de Bruyne czy Thibaut Courtois będą bowiem powoli wchodzić w decydujące lata swoich karier.

– Ze względu na przesunięcie terminu EURO na kolejny rok, nie moglibyśmy teraz zakończyć naszej współpracy. Związek ma ambitny plan, na który czekam z wielkim entuzjazmem, zarówno w perspektywie krótko jak i długoterminowej. Następne dwa i pół roku będą bardzo intensywne dla naszej drużyny narodowej. Mogę być tylko szczęśliwy i dumny, że będę kontynuować pracę i przygotuj przyszłość belgijskiego futbolu – stwierdził Martinez.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO