OFICJALNIE: Rząd w Hiszpanii wydał zgodę. La Liga wraca do gry!
23.05.2020

Do tej pory mogliśmy przypuszczać, że rozgrywki w La Liga ruszą dopiero 12 lub 19 czerwca. Jednak jak się okazuje może to nastąpić nieco wcześniej. Rząd bowiem wyraził zgodę na wznowienie rozgrywek już od 8 czerwca. Informacje potwierdził premier Pedro Sanchez. 

La Liga wraca do gry

Oświadczenie zostało wygłoszone podczas popołudniowej konferencji prasowej, w której Sanchez zapewnił, że najgorsze już za jego krajem i z optymizmem patrzą w przyszłość:

– La Liga może rozpocząć rozgrywki od 8 czerwca. Oczywiście po spełnieniu wszystkich niezbędnych warunków bezpieczeństwa i higieny pracy.

Premier ogłosił również, że granice ponownie otwierają się dla turystów od lipca.

Wznowione treningi

Z pewnością jest to dobra informacja dla kibiców hiszpańskiego futbolu. Rozgrywki Primera Division zostały zawieszone – tak jak inne najlepsze europejskie ligi – w połowie marca i przez pewien czas istniało zagrożenie, że sezon nie zostanie dokończony. Prezes ligi ciągle jednak powtarzał, że taki scenariusz nie jest brany pod uwagę. Głównie z powodu finansów.

Hiszpania to państwo, które mocno ucierpiało w wyniku pandemii koronawirusa. Sytuacja odbiła się również na gospodarce kraju, a co za tym idzie, na rozgrywkach piłkarskich. Według szacunków władz La Liga, strata wyniosła około 700 milionów euro.

Gracze rozpoczęli treningi już od początku maja. Wygląda więc na to, że jeśli ostatecznie liga wróci do gry w tym czasie, to będą gotowi na restart rozgrywek.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO