Jan Vertonghen odejdzie z Tottenhamu przed zakończeniem sezonu?!
24.05.2020

Okres przerwy od rozgrywek w Premier League pozwala piłkarzom poświęcić czas na negocjacje z klubami w sprawie nowych kontraktów. O swoją umowę musi zadbać Jan Vertonghen. Belg związany jest z Tottenhamem tylko do końca czerwca tego roku. Jak informują media, piłkarz ma po tym terminie opuścić klub.

Tuż po transferze z Ajaksu do Tottenhamu w 2012 roku, Jan Vertonghen został kluczowym graczem „Kogutów”. Wystarczy powiedzieć, że w każdym pojedynczym sezonie 33-latek rozegrał minimum 1500 minut w Premier League.

Jan Vertonghen odejdzie z Tottenhamu

Wszystko wskazuje na to, że defensor rozgrywa swoją ostatnią kampanie w Londynie. Według informacji ESPN, piłkarz nie może dojść do porozumienia z klubem w sprawie nowej umowy.

Vertonghen oczekuje dwuletniego kontraktu, na mocy którego zarabiałby 70 tys. funtów tygodniowo. Tottenham nie zamierza spełnić takich wymagań zawodnika.

Belg nie dogra sezonu?

Impas w tej sprawie powoduje, iż Jan Vertonghen może opuścić drużyną tuż po 30 czerwca. Oznacza to, że 33-latek nie dograłby sezonu 2019/2020, który z pewnością potrwa przynajmniej do połowy lipca.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO