Problemy Legii. Vuković potwierdził doniesienia
25.05.2020

Kilka dni przed powrotem ekstraklasy czeka nas pierwsze starcie na polskich boiskach po ligowej przerwie. Już jutro Miedź Legnica stanie w szranki z Legią Warszawa. Goście będą zmuszeni poradzić sobie bez kilku ważnych piłkarzy.

Problemy zdrowotne w Legii

Wczoraj PZPN poinformował, że obie ekipy wykonały testy przesiewowe na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2. U osób, które wyniki miały nieujemne, przeprowadzono badania z dróg oddechowych w kierunku SARS-CoV 2 met. Wyniki wskazują, że wszystkie osoby mogą wziąć udział w spotkaniu, dlatego mecz Miedzi z Legią może odbyć się zgodnie z planem.

Podczas tego spotkania zabraknie jednak dwóch bramkarzy Legii. Ponad tydzień temu urazu na treningu doznał Radosław Majecki, a kilka dni wcześniej przedwcześnie z boiska treningowego zszedł Radosław Cierzniak. Te informacje potwierdził dziś Aleksandar Vuković, który przyznał, że w bramce stanie Wojciech Muzyk, który do tej pory grał głównie w drugiej drużynie.

– Sytuacja zdrowotna nie jest idealna. Na pewno nie będziemy mogli skorzystać z Radosława Majeckiego i Radosława Cierzniaka. Po drobnym urazie wraca Luis Rocha. Arvydas Novikovas i Maciej Rosołek również mają problemy i są wyłączony z gry na około miesiąc. Mam nadzieję, że poradzimy sobie w obliczu tych kontuzji i więcej ich nie będzie – stwierdził szkoleniowiec.

Kłopoty także w ofensywie

Niepewny występu jest zatem Maciej Rosołek oraz Arvydas Novikovas. Serb przyznał także, że po kontuzjach dochodzą do siebie Luis Rocha oraz Vamara Sanogo.

Spotkanie Legii z Miedzią już we wtorek o 20:10.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO