Manchester City znalazł następcę Sane?!
26.05.2020

Negocjacje w sprawie transferu Leroya Sane do Bayernu Monachium wciąż trwają. Pojawiają się oczywiście także doniesienia w drugą stronę, ponieważ mistrzowie Anglii mają nadzieję na sprowadzenie następcy dla Niemca. Na zakupy ekipa z Premier League ruszy do Bundesligi. 

City znalazło następcę Sane

Zgodnie z informacjami „Daily Mail”, zespół Pepa Guardioli planuje wydać spore pieniądze na zakup nowego skrzydłowego. Ich celem jest Leon Bailey z Bayeru Leverkusen. Jamajczyk był obserwowany przez angielski klub już od kilku sezonów i teraz jest idealny moment na sfinalizowanie tej transakcji.

Bailey byłby postrzegany jako idealny następca Sane, ponieważ potrafi grać między innymi na obu skrzydłach. Pep Guardiola zawsze oczekuje od swoich zawodników mobilności i umiejętności występów na kilku pozycjach, tak jak robi to między innymi Raheem Sterling czy Bernardo Silva.

Chętny także Arsenal

Podczas tego sezonu Leon rozegrał 24 spotkania i trafił 7 bramek. Zainteresowanie tym zawodnikiem wykazuje także Arsenal, ale klub z Londynu z pewnością nie będzie w stanie konkurować z Manchesterem City. Powodem są oczywiście problemy “Kanonierów” na płaszczyźnie finansowej.

22-latek jest w tej chwili wyceniany na 40 milionów funtów, a kontrakt zawodnika wygasa w 2023 roku.