Zbigniew Smółka przedłużył kontrakt z Chojniczanką

Zbigniew Smółka przedłużył umowę z Chojniczanką Chojnice. Od tej pory jego kontrakt będzie ważny do końca sezonu 2020/2021.

Jedno zwycięstwo w sześciu meczach

Zbigniew Smółka prowadzi drużynę z Chojnic od listopada ubiegłego roku. Od tamtej pory zespół rozegrał w rozgrywkach I ligi sześć meczów. Większość z nich nie zakończyła się pomyślnie dla Chojniczanki. Spośród wszystkich spotkań pod wodzą nowego trenera, chojniczanie wygrali zaledwie jedno, z Termalicą.

Zbigniew Smółka na dłużej w Chojniczance

Dotychczasowa umowa szkoleniowca Chojniczanki miała wygasnąć z końcem obecnych rozgrywek. Ostatecznie zarząd klubu zdecydował się na jej przedłużenie.

Dla mnie kluczem w podjęciu decyzji o przedłużeniu umowy była spójność zdania z zarządem czy dyrektorem sportowym na temat stabilizacji, rozwoju poszczególnych zawodników czy ścisłej współpracy z akademią, która też się prężnie rozwija. Wszyscy jesteśmy zgodni w tych założeniach – skomentował Zbigniew Smółka w oficjalnym komunikacie klubu.

Trudna końcówka sezonu

W tej chwili Chojniczanka zajmuje osiemnaste, czyli ostatnie miejsce w I lidze. Zespół do tej pory zgromadził 19 punktów. W najbliższym spotkaniu podopieczni Zbigniewa Smółki zmierzą się z Puszczą Niepołomice. Mecz odbędzie się 2 czerwca na stadionie rywala Chojniczanki.

Fot. YouTube