Cracovia. Zmiana kapitana zespołu. Co dalej z Januszem Golem?

28.05.2020

Przez ostatnie tygodnie kluby negocjowały z zawodnikami w sprawie obniżki wynagrodzeń bądź zamrożenia pensji. Do tych zespołów należała także Cracovia, która doszła do porozumienia ze wszystkimi zawodnikami z wyjątkiem Janusza Gola. „Pasy” dość szybko odwołali zawodnika z funkcji kapitana i na kilka dni przed wznowieniem rozgrywek doszło do zmiany na tej pozycji.

Zmiana kapitana w Cracovii

Gol trafił do Krakowa w 2018 roku. Pomocnik dość szybko zyskał sobie pozycje lidera drużyny i przejął opaskę kapitana. Nic zatem dziwnego, że gdy pojawiły się doniesienia o odmowie obniżki wynagrodzenia tylko z jego strony, to rozpoczęły się spekulacje o wymysłach dziennikarzy. Jednak wszystkie spekulacje zostały potwierdzone. Najpierw zrobił to Michał Probierz, następnie prezes klubu Janusz Filipiak w jednym z wywiadów, a następnie  przyszedł czas na nieuchronne – pozbawienie gracza opaski kapitana.

Zawodnik postanowił szybko odpowiedzieć na te zarzuty i wydał specjalne oświadczenie. Zaprzeczył informacjom, że nie prowadzi już z krakowskim klubem negocjacji i nie podjął jeszcze wiążącej decyzji w tej kwestii. Obie strony miały się dogadać, ale nadal istnieje pomiędzy nimi pat.

Z tego powodu w Cracovii wyznaczono nowego kapitana. Będzie nim Rafael Lopes. Jest to dość ciekawa decyzja, ponieważ Portugalczyk trafił do Krakowa dopiero przed tym sezonem. Zawodnik rozegrał do tej pory 26 spotkań w ligowych potyczkach i trafił 8 bramek.

Co dalej z Golem?

Czy zmiana kapitana sprawia, że Janusz Gol zostanie odsunięty od składu? Nic z tych rzeczy. Michał Probierz podczas wczorajszej wizyty w „Kanale Sportowym” stwierdził, że pomocnik zostanie uwzględniony w kadrze drużyny na najbliższe spotkania.